Czy uprawnienia na wózki widłowe, żurawie, suwnice i podesty ruchome zdobyte w UE są ważne w Polsce?
Wiele osób pracujących za granicą w krajach UE tj. Niemcy, Belgia, Holandia, Szwecja, Francja, Holandia,…
Twoja aktualna praca nie daje Ci satysfakcji? Chciałbyś więcej zarabiać? Masz już dość ciągłego oszczędzania i zamartwiania się czy wystarczy Ci pieniędzy do następnej pensji? Przestań narzekać i zacznij działać. Co ostatnio zrobiłeś, by zmienić tę sytuację? Nic? Czas to zmienić i to jak najszybciej!
Znalezienie dobrze płatnej pracy, z której będziemy zadowoleni, nie jest proste. Nie znaczy jednak, że nie możemy tego osiągnąć. Czasem wystarczy trochę naszego zaangażowania, a czasem trochę szczęścia. Jedno jest jednak pewne, trzeba zrobić coś, by wyróżnić się z tłumu kandydatów i przekonać do siebie potencjalnego pracodawcę. Jeśli uwierzysz, że tego dokonasz i przeprogramujesz swoją podświadomość, odniesiesz sukces.
Doświadczenie w branży to niestety wciąż za mało. Warto nieustannie pogłębiać swoją wiedzę poprzez śledzenie aktualnych trendów, lekturę fachowych czasopism, słuchając audiobooków. Dodatkowo trzeba zainwestować w siebie. Kursy doszkalające i szkolenia zawodowe, dzięki którym podniesiesz swoje kwalifikacje, otworzą przed Tobą nowe możliwości na rynku pracy. Zdobyte uprawnienia to przepustka do lepszej pracy czy też awansu zawodowego gwarantującego podwyżkę.
Przeglądasz czasem oferty pracy? Rzadko? Rób to częściej. Oferty pracy to dla Ciebie prawdziwe źródło wiedzy na temat najczęściej poszukiwanych kwalifikacji. Dzięki temu dowiesz się, jakie są oczekiwania pracodawców i jaką ścieżkę edukacyjną wybrać. Jednymi z najbardziej pożądanych pracowników są osoby posiadające uprawnienia na obsługę koparek, żurawi, suwnic, wózków widłowych oraz wielu innych specjalistycznych maszyn, które na co dzień wykorzystuje się w hali produkcyjnej czy na budowie.
Możesz również pójść inną drogą i wybrać kurs, który pozwoli Ci zdobyć uprawnienia energetyczne. Innym rozwiązaniem są szkolenia zawodowe z zakresu transportu, np. kurs tankowania, obsługi i eksploatacji podajników, obsługi i eksploatacji wyciągów skipowych… Nieważne, który kurs wybierzesz. Dzięki niemu znajdziesz dobrze płatną posadę.
Szkolenia doszkalające i kursy zawodowe powinny być poświadczone stosownym dokumentem. By go otrzymać, należy uczestniczyć w zajęciach teoretycznych i praktycznych, a następnie zdać egzamin przed odpowiednią komisją. W przypadki kursów kwalifikacyjnych na operatów maszyn należy zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności przed Urzędem Dozoru Technicznego. Z kolei wiadomości dotyczące eksploatacji i nadzoru sieci elektroenergetycznej, cieplnej oraz gazowej weryfikuje Energetyczna Komisja Kwalifikacyjna. Natomiast szkolenia związane z działem transportu kończą się egzaminem przed Transportowym Dozorem Technicznym. Pozytywny wynik nadaje uprawnienia na 5 lat. Można i warto je przedłużać. Trzeba jednak spełnić warunki: złożyć w odpowiednim terminie wniosek oraz udowodnić, że w ostatnich 5 latach przynajmniej 3 pracowaliśmy w danym zawodzie.
Wiele kursów czy szkoleń kończy się egzaminem wewnętrznym i wydaniem zaświadczenia na specjalnym druku MEN. W tym przypadku zdobyte kwalifikacje są dożywotnie i trzeba ich odnawiać.
Jak widzisz, zdobycie nowych uprawnień wcale nie jest takie skomplikowane. Zatem przejrzyj ofert pracy i zastanów się, gdzie chciałbyś pracować. Następnie zapisz się na kurs i zdaj egzamin. Potem zaktualizuj Twoje CV i ruszaj w świat z dumną piersią. Może Twoja nowa praca czyha tuż za rogiem?
Gotowy? Nie trać czasu i wyprzedź Twoją konkurencję!