Kursy na podesty ruchome - podnośniki koszowe

(dojeżdżamy w każde miejsce w Polsce dla min. 4 os.)

Szkolenie w zakresie uzyskania uprawnień operatora tzw. platform roboczych, zwyżek z egzaminem przed UDT.

W związku z licznymi udogodnieniami, wynikającymi z użycia tego typu maszyn w różnych branżach, wzrasta na nie zapotrzebowanie. Są wykorzystywane na budowach oraz przy pracach montażowych, a także wielu innych miejscach i innego rodzaju pracach. Służą do podnoszenia przedmiotów lub osób na określoną wysokość za pomocą platformy lub gondoli. Maszyny tego typu dzielą się na modele stacjonarne oraz samobieżne.

Kurs obsługi podnośników koszowych składa się z części teoretycznej oraz praktycznej i kończy się egzaminem przed komisją kwalifikacyjną UDT.

Po ukończonym szkoleniu osobie uczestniczącej w zajęciach wydawane są uprawnienia na podesty ruchome w formie zaświadczenia kwalifikacyjnego.

Uprawnienia te ważne są terminowo w zależności od rodzaju podestu na jaki uzyskaliśmy kwalifikacje.

Uprawnienia UDT na podesty ruchome

Mogą być wydane na następujące maszyny:

 • podesty ruchome stacjonarne (termin ważności uprawnień 10 lat)
 • podesty ruchome wiszące + stacjonarne (termin ważności uprawnień 10 lat)
 • podesty ruchome masztowe + stacjonarne (termin ważności uprawnień 10 lat)
 • podesty ruchome przejezdne (termin ważności uprawnień 5 lat)
 • podesty na pojazdach kolejowych (termin ważności uprawnień 10 lat)

Zapisz się na kurs na podesty ruchome dzwoniąc do nas na numer 504 556 709 lub skorzystaj z formularza.

Zagadnienia omawiane podczas zajeć
 • typy maszyn: nożycowe, teleskopowe, przegubowe, przewoźne, przejezdne wolnobieżne,
 • budowa podestów ruchomych,
 • czynności operatora podestów przed, w trakcie i po pracy,
 • BHP podczas obsługi platform roboczych
 • wiadomości o UDT,
 • zajęcia praktyczne
Ile trwa kurs na podesty ruchome?

Długość trwania kursu uzależniona jest od rodzaju zwyżek na które wyrabiane są uprawnienia. Dostosowujemy terminarz do osób uczęszczających na zajęcia, dlatego nauka zawodu może się odbywać w dni robocze lub weekendy.

Aby przedłużyć ważność zaświadczenia kwalifikacyjnego, należy nie później niż w terminie 3 miesięcy przed utratą ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego złożyć wniosek o przedłużenie ważności uprawnienia w którym oświadczamy, że w ostatnich 5 latach przez przynajmniej 3 lata wykonywaliśmy czynności operatora podestów ruchomych. Wniosek o przedłużenie składamy w formie papierowej bądź elektronicznej w jednostce UDT, która wydała nam zaświadczenie kwalifikacyjne.

Co możemy dla ciebie zrobić?

Nasze zajęcia są prowadzone dla grup zorganizowanych. Odbywają się na placach budowy i w obiektach należących do pracodawcy. Dojeżdżamy do Klientów na terenie całego kraju, dostosowując się do ich potrzeb. Kursy na podesty ruchome prowadzone są przez doświadczonych dydaktyków, którzy mają zarówno wiedzę teoretyczną, jak i doświadczenie praktyczne. Nasi pracownicy posiadają uprawnienia zawodowe operatorów i konserwatorów podestów ruchomych nadane przez UTD.

Po naszej stronie leżą wszystkie formalności związane z egzaminem przed Urzędem Dozoru Technicznego i jego terminem. Również daty zajęć, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych, dostosowane są do potrzeb naszych Klientów . Istnieje możliwość prowadzenia kursu także w weekend. W cenie zajęć nasza firma zapewnia materiały szkoleniowe, w których można znaleźć przykładowe pytania egzaminacyjne UTD wraz z odpowiedziami.

Aktualny cennik znajduje się na naszej stronie, w sekcji szkoleń grupowych operatorów. W przypadku licznych, zorganizowanych grup, istnieje możliwość negocjacji ceny.

Pytania i odpowiedzi

Jakie są rodzaje uprawnień na podesty ruchome?

Osoba obsługująca podest ruchomy powinna posiadać zaświadczenie kwalifikacyjne wydane przez Urzędem Dozoru Technicznego na określony typ podestu ruchomego. Rozróżniamy następujące rodzaje podestów ruchomych: stacjonarne, wiszące, masztowe, przejezdne (wolnobieżne, samojezdne, przewoźne), podesty na pojazdach kolejowych.

W jakich miasta prowadzony jest kurs?

Kurs na podesty ruchome prowadzimy nie tylko w Wieluniu i woj. łódzkim, ale także w takich miastach jak Częstochowa, Lublin, Kielce, Poznań, Bydgoszcz i innych. W przypadku grup 4-osobowych i większych jesteśmy dojechać w każde miejsce w Polsce.

Czy operatorzy podestów ruchomych dobrze zarabiają?

Osoby obsługujące podesty ruchome znajdują pracę wszędzie tam, gdzie jest zapotrzebowanie na pracowników wysokościowych: budowlanka, energetyka, nadzór, konserwacja i im podobne. Ponieważ ta praca wiąże się z ryzykiem upadku i innymi zagrożeniami, pracownicy obsługujący zwyżki zazwyczaj otrzymują wyższą stawkę godzinową od innych osób w tej samej branży. Oczywiście pensja zależy również od pracodawcy, rodzaju pracy, sytuacji lokalnego rynku pracy oraz innych czynników.