Kursy na podesty ruchome
(dojeżdżamy w każde miejsce w Polsce dla min. 4 os.)

Szkolenie w zakresie uzyskania uprawnień operatora tzw. platform roboczych, zwyżek w kat. IP lub IIP z egzaminem przed UDT.

W związku z licznymi udogodnieniami wynikającymi z użycia tego typu maszyn, wzrasta na nie zapotrzebowanie. Są wykorzystywane na budowach oraz przy pracach montażowych, a także wielu, innego rodzaju pracach. Służą do podnoszenia przedmiotów lub osób na określoną wysokość za pomocą platformy lub gondoli. Maszyny tego typu dzielą się na modele stacjonarne oraz samobieżne.

Kursy na podesty ruchome prowadzone są zgodnie z programem Urzędu Dozoru Technicznego i składają się z części teoretycznej oraz praktycznej, a kończą się egzaminem przed komisją kwalifikacyjną UDT. Zawarta w nich wiedza pozwala na profesjonalną i bezpieczną obsługę tego typu urządzeń. Po ukończonym kursie wydawane są uprawnienia danego typu w formie zaświadczenia kwalifikacyjnego UDT, ważnego bezterminowo na terenie całej RP. Za dopłatą UDT CERT wydaje również Certyfikat w języku Polsko – Angielskim. Wtedy uprawnienia są honorowane w krajach UE. Osoby biorące udział w zajęciach nie mogą mieć przeciwskazań lekarskich, muszą mieć ukończone 18 lat i wykształcenie co najmniej podstawowe.

Uprawnienia UDT mogą być wydane w dwóch następujących kategoriach:

IP maszyny przejezdne: wolnobieżne, przewoźne oraz samojezdne,
IIP maszyny: wiszące masztowe i stacjonarne;

Zapisz się na kurs na podesty ruchome dzwoniąc do nas na numer 504 556 709 lub skorzystaj z formularza.

Podczas zajęć omawiane są następujące zagadnienia:

– typy maszyn: nożycowe, teleskopowe, przegubowe, przewoźne, przejezdne wolnobieżne

– budowa podestów ruchomych

– czynności operatora podestów przed, w trakcie i po pracy

– BHP podczas obsługi platform roboczych

– wiadomości o UDT

– zajęcia praktyczne

Nasze zajęcia są prowadzone dla grup zorganizowanych. Odbywają się na placach budowy i w obiektach należących do pracodawcy. Dojeżdżamy do Klientów na terenie całego kraju, dostosowując się do ich potrzeb. Kursy na podesty ruchome prowadzone są przez doświadczonych dydaktyków, którzy mają zarówno wiedzę teoretyczną, jak i doświadczenie praktyczne. Nasi pracownicy posiadają uprawnienia zawodowe operatorów i konserwatorów podestów ruchomych nadane przez UTD.

Po naszej stronie leżą wszystkie formalności związane z egzaminem przed Urzędem Dozoru Technicznego i jego terminem. Również daty zajęć, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych, dostosowane są do potrzeb naszych Klientów . Istnieje możliwość prowadzenia kursu także w weekend. W cenie zajęć nasza firma zapewnia materiały szkoleniowe, w których można znaleźć przykładowe pytania egzaminacyjne UTD wraz z odpowiedziami.

Aktualny cennik znajduje się na naszej stronie, w sekcji szkoleń grupowych operatorów. W przypadku licznych, zorganizowanych grup, istnieje możliwość negocjacji ceny.