Kurs na dźwigi – windy towarowe, osobowe i budowlane.

(dojeżdżamy w każde miejsce w Polsce dla min. 4 os.)

Szkolenie w zakresie uzyskania uprawnień UDT na obsługę dźwigów towarowych, osobowych, szpitalnych oraz budowlanych.

Kurs obsługi dźwigów towarowo – osobowych składa się z części teoretycznej i praktycznej oraz kończy się egzaminem przed UDT. Wydawane uprawnienia na obsługę dźwigów towarowo – osobowych (wind) w formie zaświadczenia kwalifikacyjnego UDT są ważne 10 lat. Aby przedłużyć ważność zaświadczenia kwalifikacyjnego, należy nie później niż w terminie 3 miesiący przed utratą ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego złożyć wniosek o przedłużenie ważności uprawnienia w którym oświadczamy, że w ostatnich 5 latach przez przynajmniej 3 lata wykonywaliśmy czynności operatora wciągników i wciągarek. Wniosek o przedłużenie składamy w formie papierowej bądź elektronicznej w jednostce UDT, która wydała nam zaświadczenie kwalifikacyjne.

Uprawnienia UDT na dźwigi mogą być wydane w dwóch kategoriach:

– dźwigi budowlane (uprawnia do obsługi dźwigów budowlanych towarowych i towarowo – osobowych oraz wyciągów towarowych),

– dźwigi towarowo – osobowe ze sterowaniem wewnętrznym i szpitalne (uprawnia do obsługi dźwigów towarowo – osobowych ze sterowaniem wewnętrznym oraz dźwigów szpitalnych nie posiadających kontroli obciążenia kabiny);

Zapisz się na kurs dzwoniąc do nas na numer 504 556 709 lub skorzystaj z formularza.

Podczas zajęć na szkoleniu omawiane są następujące zagadnienia tematyczne:

– eksploatacja dźwigów towarowo – osobowych w świetle przepisów UDT,
– podział i klasyfikacja dźwigów tzw. wind,
– uprawnienia na dźwigi towarowe – osobowe,
– budowa dźwigów,
– obowiązki operatora dźwigów tzw. wind,
– BHP,
– zajęcia praktyczne na dźwigu

Kurs obsługi dźwigów towarowo – osobowych dla grup zorganizowanych prowadzimy szkolenia na terenie całej Polski bezpośrednio u pracodawcy lub na placach budowy. Termin i miejsce szkolenia dostosujemy do państwa potrzeb. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami w zakresie wyznaczania terminu egzaminu przed UDT. Szkolenia prowadzone są przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną z uprawnieniami operatorów i konserwatorów Urzędu Dozoru Technicznego oraz wieloletnim doświadczeniem w zakresie eksploatacji dźwigów towarowo – osobowych.

Zajęcia teoretyczne, praktyczne jak i późniejszy egzamin mogą odbywać się w dogodnych dla państwa terminach. Szkolenia prowadzimy również w weekendy. Dla grup zorganizowanych możliwość negocjacji cenowej, sprawdź nasz aktualny cennik szkoleń grupowych operatorów dźwigów towarowych i osobowych. Wszyscy słuchacze na kursach otrzymują bezpłatne materiały szkoleniowe zawierające zbiór kontrolnych pytań egzaminacyjnych UDT wraz z odpowiedziami.