Kurs na dźwigi – windy towarowe, osobowe i budowlane.

(dojeżdżamy w każde miejsce w Polsce dla min. 4 os.)

Szkolenie w zakresie uzyskania uprawnień UDT na obsługę dźwigów towarowych, osobowych, szpitalnych oraz budowlanych.

Kurs obsługi dźwigów towarowo – osobowych składa się z części teoretycznej i praktycznej oraz kończy się egzaminem przed UDT. Wydawane uprawnienia na obsługę dźwigów towarowo – osobowych (wind) w formie zaświadczenia kwalifikacyjnego UDT są ważne 10 lat. Aby przedłużyć ważność zaświadczenia kwalifikacyjnego, należy nie później niż w terminie 3 miesiący przed utratą ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego złożyć wniosek o przedłużenie ważności uprawnienia w którym oświadczamy, że w ostatnich 5 latach przez przynajmniej 3 lata wykonywaliśmy czynności operatora wciągników i wciągarek. Wniosek o przedłużenie składamy w formie papierowej bądź elektronicznej w jednostce UDT, która wydała nam zaświadczenie kwalifikacyjne.

Uprawnienia UDT na dźwigi mogą być wydane w dwóch kategoriach:

– dźwigi budowlane (uprawnia do obsługi dźwigów budowlanych towarowych i towarowo – osobowych oraz wyciągów towarowych),

– dźwigi towarowo – osobowe ze sterowaniem wewnętrznym i szpitalne (uprawnia do obsługi dźwigów towarowo – osobowych ze sterowaniem wewnętrznym oraz dźwigów szpitalnych nie posiadających kontroli obciążenia kabiny);

Zapisz się na kurs dzwoniąc do nas na numer 504 556 709 lub skorzystaj z formularza.

Podczas zajęć na szkoleniu omawiane są następujące zagadnienia tematyczne:

– eksploatacja dźwigów towarowo – osobowych w świetle przepisów UDT,
– podział i klasyfikacja dźwigów tzw. wind,
– uprawnienia na dźwigi towarowe – osobowe,
– budowa dźwigów,
– obowiązki operatora dźwigów tzw. wind,
– BHP,
– zajęcia praktyczne na dźwigu

Kurs obsługi dźwigów towarowo – osobowych dla grup zorganizowanych prowadzimy szkolenia na terenie całej Polski bezpośrednio u pracodawcy lub na placach budowy. Termin i miejsce szkolenia dostosujemy do państwa potrzeb. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami w zakresie wyznaczania terminu egzaminu przed UDT. Szkolenia prowadzone są przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną z uprawnieniami operatorów i konserwatorów Urzędu Dozoru Technicznego oraz wieloletnim doświadczeniem w zakresie eksploatacji dźwigów towarowo – osobowych.

Zajęcia teoretyczne, praktyczne jak i późniejszy egzamin mogą odbywać się w dogodnych dla państwa terminach. Szkolenia prowadzimy również w weekendy. Dla grup zorganizowanych możliwość negocjacji cenowej, sprawdź nasz aktualny cennik szkoleń grupowych operatorów dźwigów towarowych i osobowych. Wszyscy słuchacze na kursach otrzymują bezpłatne materiały szkoleniowe zawierające zbiór kontrolnych pytań egzaminacyjnych UDT wraz z odpowiedziami.

Dźwigi towarowe służą do transportu ładunków pomiędzy kondygnacjami budynków. Bardzo często stanowią samodzielną konstrukcję samonośną, która jest obsługiwana przez człowieka.Dźwigi towarowo-osoboweo udźwigu od 900 kg wzwyż są wykorzystywane do przewozu towarów i ludzi. Najczęściej maszyny o większym udźwigu są skonstruowane w taki sposób, by ułatwić załadunek i rozładunek towaru za pomocą wózków widłowych, elektrycznych czy ręcznych paletowych. Urządzenia są napędzane siłownikami typu EC (teleskopowe z mechaniczną synchronizacją) lub TCS (z wąskimi szybami). W zależności od potrzeby mogą zostać dodatkowo zamontowane pochwyty, które stabilizują podłogę w trakcie załadunku.

Dźwig potocznie określa się mianem windy lub wyciągu. Z jego pomocą można szybko i sprawnie przemieścić ładunek (ludzi lub towar) na platformie lub w kabinie. Ruch odbywa się wzdłuż sztywnych prowadnic nachylonych pod kątem minimum 15 stopni do poziomej powierzchni pomiędzy różnymi poziomami budowli.

Biorąc pod uwagę różnorakie kryteria, wyróżniamy różne rodzaje wyciągów:

  • typ napędu: dźwigi hydrauliczne i elektryczne,
  • konstrukcja szybu dźwigowego: panoramiczne (otwarty szyb), wyciąg z maszynownią i bez maszynowni,
  • budowa mechanizmu napędowego: z reduktorem i bez reduktora,
  • sposób sterowania dźwigiem: zewnętrzne, wewnętrzne, zbiorcze, grupowe, przestawne, sterowanie dyspozycjami,
  • konstrukcja dźwigu: jedno- i dwukabinowe,
  • przeznaczenie: windy osobowe, windy towarowe, windy osobowo-towarowe, szpitalne, budowlane, specjalne.

Krótka charakterystyka dźwigów ze względu na zastosowanie:

Dźwig osobowy służy do przemieszczania osób w pionie pomiędzy piętrami. W zależności od budowy jest napędzany elektrycznie lub hydraulicznie. Transport odbywa się w kabinie wzdłuż sztywnych prowadnic, najczęściej w szybie dźwigowym.

Dźwig towarowy nie posiada sterowania w środku kabiny, porusza się wzdłuż prowadnic pionowych lub nieznacznie nachylonych do pionu. Co ważne, nie mają do niego dostępu ludzie.

Dźwig towarowo-usługowy jest używany do przemieszczenia towaru razem z osobami odpowiedzialnymi za jego ładunek i rozładunek.

Dźwig szpitalny jest wykorzystywany do transportu osób i łóżek szpitalnych razem ze sprzętem medycznym. Wyróżnia się funkcjami przeznaczonymi dla jazdy uprzywilejowanej.

Dźwig budowlany jest przeznaczony do przewozu ludzi i ładunków lub samych ładunków. Transport odbywa się w kabinie lub na platformie poruszającej się wzdłuż prowadnic pionowych lub delikatnie nachylonych.

Kto może wziąć udział w kursie obsługi dźwigów towarowo-osobowych?

Szkolenie jest skierowane do osób, które ukończyły 18 lat, posiadają wykształcenie minimum podstawowe i znają język polski w stopniu bardzo dobrym. Obcokrajowcy, którzy chcieliby zapisać się na kurs, muszą przedstawić poświadczenie od tłumacza przysięgłego.

Jak zdobyć uprawnienia na windy towarowe?

Kurs obsługi dźwigów towarowo-osobowych obejmuje część teoretyczną i praktyczną. Całość koczy się egzaminem przed komisja Urzędu Dozoru Technicznego. Pozytywny wynik z egzaminu uprawnia do wykonywania pracy na stanowisku operatora dźwigów towarowo-osobowych.

Czy zdobyte uprawnienia tracą ważność?

Uprawnienia wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego są wydawane na okres 10 lat w postaci zaświadczenia kwalifikacyjnego. Najpóźniej 3 miesiące przed upływem tego terminu należy złożyć stosowny wniosek o przedłużenie ważności uprawnień. Należy również oświadczyć, że przeciągu ostatnich 5 lat przynajmniej przez 3 lata wykonywano czynności operatora wciągników i wciągarek. Dokument można złożyć w wersji papierowej lub elektronicznej w jednostce UDT, która wydała zaświadczenie.

Jakie kategorie uprawnień na dźwigi rozróżniamy?

Urząd dozoru technicznego nadaje uprawnienia w dwóch kategoriach:

  • D I na dźwigi budowlane (obsługa dźwigów budowlanych towarowych i towarowo-osobowych oraz wyciągów towarowych)
  • D II prawo do obsługi dźwigów towarowo-obsługowych ze sterowaniem wewnętrznym i szpitalnych (dźwigi towarowo-obsługowe ze sterowaniem wewnętrznym oraz dźwigów szpitalnych nie posiadających kontroli obciążenia kabiny).

Działamy na terenie całego kraju, szkolenia już przeprowadzaliśmy w takich miastach jak: Wieluń, Częstochowa, Łódź, Opole, Bełchatów, Kraków, Katowice, Śląsk, Wrocław, Poznań, Warszawa.

kurs na nalewaki gazownik z uprawnieniami warszawa uprawnienia na żurawia agregaty stacjonarne łódź żuraw samojezdny not białystok szkolenia tdt uprawnienia no dźwig samochodowy uprawnienia sep częstochowa kurs tdt