Kurs palacza pieców CO – obsługa kotłów wodnych.

Szkolenie na uprawnienia palaczy pieców kotłowni CO – centralnego ogrzewania na paliwa stałe,
ciekłe i gazowe.

Prowadzimy kursy palaczy CO w następujących miastach: Częstochowa, Bełchatów, Gliwice, Wrocław, Łódź, Opole, Katowice, Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Toruń, Bielsko Biała, Bydgoszcz, Olsztyn, Białystok, Szczecin, Zielona Góra, Rzeszów, Lublin, Kielce   sprawdź aktualne terminy szkoleń palaczy CO w tych miastach

Warunki przyjęcia na szkolenie palaczy CO:

– przynajmniej podstawowe wykształcenie,
– ukończony 18 rok życia;

Kurs palacza CO prowadzony jest w formie wykładów oraz kończy się egzaminem przed komisją kwalifikacyjną. Wydawane uprawnienia na palacza CO w zakresie obsługi kotłów wodnych i/lub parowych w formie świadectwa kwalifikacji są ważne przez okres 5 lat i należy je odnawiać. Ponawiamy również uprawnienia palaczy CO.

Świadectwo kwalifikacji może być wydane na stanowisku eksploatacji lub do dozru urządzeń,instalacji i sieci cieplnych (dozór zgodnie z przepisami wymagany jest dla pracodawców i innych osób kierujących pracownikami).

Zapisz się na kurs dzwoniąc do nas na numer 504 556 709 lub skorzystaj z formularza.

Podczas zajęć na kursie palaczy CO omawiane są następujące zagadnienia tematyczne:
– przepisy ogólne i wybrane zagadnienia,
– przepisy o dozorze technicznym,
– organizacja pracy przy urządzeniach cieplnych,
– obowiązki palacza pieców CO
– wybrane wiadomości z techniki cieplnej,
– armatura i materiały,
– schemat kotłowni CO,
– woda w gospodarce cieplnej,
– kotły parowe i wodne – ogólne wiadomości,
– eksploatacja kotłów,
– sieci i instalacje cieplne,
– przemysłowe urządzenia pary i gorącej wody,
– paliwa stałe, paliwa ciekłe, aparatura kontrolno pomiarowa,
– BHP przy urządzeniach cieplnych i na stanowisku palacza CO, ochrona p.poż, ratownictwo medyczne;

Kurs palacza pieców CO dla grup zorganizowanych prowadzimy szkolenia na terenie całej Polski bezpośrednio u pracodawcy. Termin i miejsce szkolenia dostosujemy do państwa potrzeb. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami w zakresie wyznaczania terminu egzaminu końcowego. Szkolenia prowadzone są przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną z wieloletnim doświadczeniem w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci cieplnych CO.

Zajęcia teoretyczne, praktyczne jak i późniejszy egzamin mogą odbywać się w dogodnych dla państwa terminach. Szkolenia prowadzimy również w weekendy. Dla grup zorganizowanych możliwość negocjacji cenowej, sprawdź nasz aktualny cennik szkoleń grupowych palaczy CO.