Kurs palacza pieców CO – obsługa kotłów wodnych.

Szkolenie na uprawnienia palaczy pieców kotłowni CO – centralnego ogrzewania na paliwa stałe,
ciekłe i gazowe.

Prowadzimy kursy palaczy CO w następujących miastach: Częstochowa, Bełchatów, Gliwice, Wrocław, Łódź, Opole, Katowice, Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Toruń, Bielsko Biała, Bydgoszcz, Olsztyn, Białystok, Szczecin, Zielona Góra, Rzeszów, Lublin, Kielce   sprawdź aktualne terminy szkoleń palaczy CO w tych miastach

Warunki przyjęcia na szkolenie palaczy CO:

– przynajmniej podstawowe wykształcenie,
– ukończony 18 rok życia;

Kurs palacza CO prowadzony jest w formie wykładów oraz kończy się egzaminem przed komisją kwalifikacyjną. Wydawane uprawnienia na palacza CO w zakresie obsługi kotłów wodnych i/lub parowych w formie świadectwa kwalifikacji są ważne przez okres 5 lat i należy je odnawiać. Ponawiamy również uprawnienia palaczy CO.

Świadectwo kwalifikacji może być wydane na stanowisku eksploatacji lub do dozru urządzeń,instalacji i sieci cieplnych (dozór zgodnie z przepisami wymagany jest dla pracodawców i innych osób kierujących pracownikami).

Zapisz się na kurs dzwoniąc do nas na numer 504 556 709 lub skorzystaj z formularza.

Podczas zajęć na kursie palaczy CO omawiane są następujące zagadnienia tematyczne:
– przepisy ogólne i wybrane zagadnienia,
– przepisy o dozorze technicznym,
– organizacja pracy przy urządzeniach cieplnych,
– obowiązki palacza pieców CO
– wybrane wiadomości z techniki cieplnej,
– armatura i materiały,
– schemat kotłowni CO,
– woda w gospodarce cieplnej,
– kotły parowe i wodne – ogólne wiadomości,
– eksploatacja kotłów,
– sieci i instalacje cieplne,
– przemysłowe urządzenia pary i gorącej wody,
– paliwa stałe, paliwa ciekłe, aparatura kontrolno pomiarowa,
– BHP przy urządzeniach cieplnych i na stanowisku palacza CO, ochrona p.poż, ratownictwo medyczne;

Kurs palacza pieców CO dla grup zorganizowanych prowadzimy szkolenia na terenie całej Polski bezpośrednio u pracodawcy. Termin i miejsce szkolenia dostosujemy do państwa potrzeb. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami w zakresie wyznaczania terminu egzaminu końcowego. Szkolenia prowadzone są przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną z wieloletnim doświadczeniem w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci cieplnych CO.

Zajęcia teoretyczne, praktyczne jak i późniejszy egzamin mogą odbywać się w dogodnych dla państwa terminach. Szkolenia prowadzimy również w weekendy. Dla grup zorganizowanych możliwość negocjacji cenowej, sprawdź nasz aktualny cennik szkoleń grupowych palaczy CO.

Kto może wziąć udział w kursie palacza CO ?

Kurs palacza centralnego ogrzewania jest skierowany do osób, które ukończyły 18 rok życia i legitymują się wykształceniem minimum podstawowym. Ponadto warunkiem koniecznym do tego, by przystąpić do szkolenia jest biegła znajomość języka polskiego. W przypadku obcokrajowców wymagane jest poświadczenie umiejętności językowych przez tłumacza przysięgłego. Wymagany jest również ogólny dobry stan zdrowia potwierdzony badaniami lekarskimi.

Jak wygląda kurs na palacza CO?

Szkolenie jest prowadzone w formie wykładów i kończy się egzaminem przed komisją kwalifikacyjną powołaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Czego można się nauczyć podczas kursu na palacza CO?

Program szkolenia obejmuje:

– przepisy ogólne i wybrane zagadnienia,
– przepisy o dozorze technicznym,
– organizacja pracy przy urządzeniach cieplnych,
– obowiązki palacza pieców CO
– wybrane wiadomości z techniki cieplnej,
– armatura i materiały,
– schemat kotłowni CO,
– woda w gospodarce cieplnej,
– kotły parowe i wodne – ogólne wiadomości,
– eksploatacja kotłów,
– sieci i instalacje cieplne,
– przemysłowe urządzenia pary i gorącej wody,
– paliwa stałe, paliwa ciekłe, aparatura kontrolno pomiarowa,
– BHP przy urządzeniach cieplnych i na stanowisku palacza CO, ochrona ppoż., ratownictwo medyczne.

Ile kosztuje kurs palacza CO?

Cena kursu jest bezpośrednio związana z liczbą uczestników. Im więcej osób, tym niższa cena.

Jakie uprawnienia można zdobyć podczas kursu?

Uzyskanie pozytywnego wyniku podczas egzaminu uprawnia do wykonywania prac związanych z obsługą, konserwacją, remontem i montażem urządzeń, instalacji, a także sieci cieplnych (energetycznych). Zgodnie z obowiązującymi przepisami uprawnienia związane z dozorem przysługują pracodawcom oraz osobom odpowiedzialnym za zarządzanie pracownikami.

Czy kwalifikacje palacza zawsze są obowiązkowe?

Rozporządzenie Ministra Gospodarki reguluje kwalifikacje palaczy. Osoby obsługujące urządzenia i instalacje cieplne o mocy nieprzekraczającej 50 kW nie są zobowiązane do uzyskania uprawnień. Jeżeli kocioł parowy lub wodny ma moc powyżej 50 kW należy zdobyć kwalifikacje G2/E w zakresie obsługi. Niezależnie od mocy kotła, każda osoba podejmująca zatrudnienie na stanowisku palacza powinna przejść specjalistyczny instruktaż.

Jak długo ważne są uprawnienia palacza CO?

Szkolenie na uprawnienia palaczy pieców kotłowni CO na paliwa stałe, ciekłe i gazowe w zakresie kotłów wodnych i/lub parowych umożliwia zdobycie stosownych kwalifikacji zawodowych na okres 5 lat. Po tym okresie należy je odnowić. Nasz ośrodek szkoleniowy oferuje także ponowienie uprawnień palaczy CO.

Czym się charakteryzuje zawód palacza?

Palacz pracuje w kotłowni. W ramach zawodu palacza wyróżnia się dwa stanowiska pracy: palacz kotłów centralnego ogrzewania wodnych rusztowych (opalane stałym paliwem) i palacz kotłów centralnego ogrzewania gazowych (opalane paliwem gazowym: gaz ziemny, biogaz, propan-butan)

Na czym polega praca palacza CO?

Palacz obsługuje kotły centralnego ogrzewania, które dostarczają nie tylko ciepło, ale również parę technologiczną i ciepłą wodę do różnego rodzaju budynków. Ponadto jest on odpowiedzialny za eksploatację urządzeń oczyszczających i odprowadzających spaliny oraz utrzymanie sprawności technicznej kotłów i aparatury kontrolno-pomiarowej. Do jego obowiązków zalicza się także sterowanie pracy kotłów i systemów dostarczania paliwa.

kurs na agregaty prądotwórcze cena testy na palacza co licencja elektryka kurs montera klimatyzacji cena kursy wieluń agregaty prądotwórcze kielce uprawnienia tdt kurs żuraw dźwig samojezdny kurs kurs dźwigowego cena