Kurs na pompy, wentylatory, urządzenia wentylacji, klimatyzacji i chłodnicze.

(szkolenie jak i egzamin są prowadzone w formie on-line tylko do końca roku!!!)

 Szkolenie w zakresie uzyskania uprawnień obsługi pomp, wentylatorów, urządzeń wentylacji, klimatyzatorów i chłodniczych.

Warunki przyjęcia na kurs:

– przynajmniej podstawowe wykształcenie
– ukończony 18 rok życia;

Kurs obsługi pomp,wentylatorów,urządzeń wentylacji i klimatyzacji składa się z części teoretycznej przez internet oraz kończy się egzaminem również w formie on-line przed komisją kwalifikacyjną. Wydawane uprawnienia na obsługę urządzeń w formie świadectwa kwalifikacyjnego są ważne przez okres 5 lat i należy je odnawiać. Całość szkolenia wraz z egzaminem prowadzimy w poniedziałki, środy lub piątki do wyboru w godz. 16 – 20.

Zapraszamy również na Szkolenie F-GAZY dla osób zajmujących się zawodowo usługami związanymi z zastosowaniem substancji zubożających warstwę ozonową lub fluorowanych gazów cieplarnianych np. monterów klimatyzacji.
 
Zapisz się na kurs dzwoniąc do nas na numer 504 556 709 lub skorzystaj z formularza.

Podczas kursu poruszane są następujące zagadnienia:
– budowa i zasada działania pomp,wentylatorów,urządzeń klimatyzacji i chłodniczych,
– wielkości charakterystyczne danych urządzeń,
– czynności przy obsłudze podczas uruchamiania, zatrzymywania
– sposoby regulacji,
– urządzenia do automatycznej regulacji ciśnienia,
– przepisy w zakresie BHP, P.POŻ, ratownictwa medycznego, ochrony środowiska;

Kurs obsługi pomp, wentylatorów, wentylacji i urządzeń klimatyzacji dla grup zorganizowanych prowadzimy szkolenia na terenie całej Polski bezpośrednio u pracodawcy. Termin i miejsce szkolenia dostosujemy do państwa potrzeb. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami w zakresie wyznaczania terminu egzaminu końcowego. Szkolenia prowadzone są przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną z wieloletnim doświadczeniem w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci cieplnych typu: pompy,wentylatory,urządzenia wentylacji i klimatyzacji.

Zajęcia teoretyczne, praktyczne jak i późniejszy egzamin mogą odbywać się w dogodnych dla państwa terminach. Szkolenia prowadzimy również w weekendy. Dla grup zorganizowanych możliwość negocjacji cenowej, sprawdź nasz aktualny cennik szkoleń grupowych .

Czym jest wentylacja?

Wentylacja to inaczej wymiana zużytego lub ciepłego powietrza na świeże, lub zimne. Wyróżnia się kilka rodzajów wentylacji:

 • wentylacja naturalna, inaczej grawitacyjna, bazuje na naturalnym cyklu wymiany powietrza, który zachodzi w środowisku;
 • wentylacja mechaniczna, zwana również wymuszoną, polega na wymianie zużytego powietrza  w pomieszczeniu za pomocą specjalnego urządzenia z napędem elektrycznym;
 • wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, tzw. rekuperacja, w odróżnieniu od zwykłej wentylacji mechanicznej umożliwia odzyskanie ciepła; wymiennik ciepła, znajdujący się w centrum rekuperatora umożliwia wymianę energii między powietrzem wywiewanym a nawiewanym;  pozwala ograniczyć wydatki związane z ogrzewaniem budynku;
 • wentylacja mieszająca,strumieniowa, gwarantuje wymianę zanieczyszczonego powietrza za pomocą specjalnie zamontowanych nawiewników powietrza;
 • wentylacja wyporowa, przemieszczająca,to rozwiązanie polegające na wydzieleniu dwóch stref: dolnej i górnej; zużyte powietrze gromadzi się w okolicy sufitu, z kolei świeże na wysokości użytkowników pomieszczenia; mechanizm działania opiera się na przepływie powietrza o niskoburzliwych parametrach;
 • wentylacja hybrydowa to mieszanka dwóch systemów: wentylacji mechanicznej i naturalnej; jej funkcjonowanie jest uzależnione od warunków atmosferycznych i polega na wykorzystaniu urządzenia elektrycznego oraz siły wiatru i temperatury powietrza.

Kto może zostać monterem klimatyzacji?

Kurs klimatyzacji jest skierowany do osób pełnoletnich, które legitymują się wykształceniem co najmniej podstawowym i cieszą się ogólnym dobrym stanem zdrowia. Obowiązkowym wymogiem udziału w szkoleniu poświęconemu klimatyzacji jest bardzo dobra znajomość języka polskiego. Obcokrajowcy, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i zwiększyć szanse na rynku pracy są zobowiązani do przedłożenia poświadczenia podpisanego przez tłumacza przysięgłego.

Na czym polega praca montera klimatyzacji i wentylacji?

Monter klimatyzacji i wentylacji wykonuje nawiewy i klimatyzacje w budynkach na podstawie otrzymanych projektów. Ponadto montuje urządzenia pomiarowe oraz regulujące pracę maszyn lub systemów. Odpowiedzialny jest także za pomiar zanieczyszczeń. Do obowiązków montera należy nie tylko instalacja, ale również konserwacja, serwisowanie i kontrolowanie instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

Jak wygląda kurs montażu klimatyzacji?

Szkolenie z klimatyzacji składa się z części praktycznej i teoretycznej. Całość kończy się egzaminem przed komisją kwalifikacyjną. Słuchacze, którzy zdobędą uprawnienia, mogą podjąć pracę w branży wentylacyjnej, chłodniczej i klimatyzacyjnej.

Czy uprawnienia zdobyte podczas szkolenia z chłodnictwa i klimatyzacji są bezterminowe?

Osoby, które zdobędą pozytywny wynik z egzaminu, otrzymują świadectwo kwalifikacyjne ważne przez 5 lat. Po tym czasie należy odnowić zdobyte uprawnienia montera klimatyzacji.

Czego można nauczyć się na kursie z klimatyzacji?

Kurs montażu klimatyzacji jest prowadzony przez wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną złożoną z osób, które są związane z branżą klimatyzacyjną. Instruktorzy cechują się rzetelnością i sumiennością, mają bogatą wiedzę popartą długoletnim doświadczeniem. Chętnie służą fachową pomocą naszym kursantom i udzielają praktycznych wskazówek.

Program szkolenia z klimatyzacji obejmuje następujące zagadnienia:

 • budowa i zasady działania pomp, wentylatorów, urządzeń klimatyzacji i chłodniczych;
 • wielkości charakterystyczne danych urządzeń;
 •  czynności przy obsłudze podczas uruchamiania i zatrzymywania pracy urządzeń;
 •  sposoby regulacji maszyn;
 •  urządzenia do automatycznej regulacji ciśnienia;
 •  przepisy w zakresie BHP, P.POŻ, ratownictwa medycznego, ochrony środowiska.

Ile kosztuje szkolenie z klimatyzacji?

Cena szkolenia poświęconego chłodnictwu i klimatyzacji jest uzależniona od ilości słuchaczy. Im więcej kursantów zadeklaruje chęć uczestnictwa w wybranym terminie, tym cena jest niższa. Najdroższy jest kurs indywidualny i dwuosobowy, a najtańszy w grupie powyżej 12 osób.

Prowadzimy szkolenia na uprawnienia do montażu klimatyzacji na terenie nastepujących miast Częstochowa, Bełchatów, Gliwice, Wrocław, Łódź, Opole, Katowice, Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Toruń, Bielsko Biała, Bydgoszcz, Olsztyn, Białystok, Szczecin, Zielona Góra, Rzeszów, Lublin, Kielce.

szkolenia gazowe montaż klimatyzacji rzeszów kalemba wieluń uprawnienia sep wysyłkowo kurs montażu klimatyzacji wrocław autoklawy przemysłowe serwis klimatyzacji domowej rzeszow uprawnienia sep częstochowa ile kosztuje podłączenie kuchenki gazowej kurs hakowy warszawa

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]