Prowadzimy kursy i szkolenia na uprawnienia cieplne G2.
Kurs na uprawnienia cieplne - Grupa II.
Szkolenie i egzamin on-line w zakresie uzyskania uprawnień z Grupy 2 E lub D.
Opis przebiegu kursu na uprawnienia cieplne G2.
Przebieg szkolenia oraz egzaminu
Szkolenie oraz cały egzamin prowadzony jest w formie on-line i wystarczy zwykły laptop z kamerą i mikrofonem lub tablet, a nawet smartfon. Wcześniej osoba chcąca brać udział w szkoleniu otrzymuje na e-maila obszerne materiały szkoleniowe oraz dostęp do filmu instruktażowego. Szkolenie jest 1-dniowe, natomiast egzamin końcowy nadający uprawnienia cieplne realizowany jest niezwłocznie po ukończonym szkoleniu.
Program szkolenia:
- przepisy ogólne i wybrane zagadnienia
- obowiązki osób na stanowisku ciepłownika
- organizacja pracy przy urządzeniach i instalacjach cieplnych
- sprzęt ochronny na stanowisku pracy ciepłownika
- BHP przy urządzeniach, instalacjach i sieciach cieplnych
Uzyskując kwalifikacje cieplne w zakresie eksploatacji lub dozoru urządzeń, instalacji i sieci cieplnych można samodzielnie wykonywać zawód ciepłownika i są one honorowane na terenie całej Polski. Zgodnie z najnowszą Ustawą Prawo energetyczne, wskazane jest aby osoby chcące zdobyć takie uprawnienia miały wykształcenie kierunkowe energetyczne lub pokrewne. W przypadku braku takiego wykształcenia wymagane jest poświadczenie stażu na stanowisku eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci cieplnych czyli Grupy 2. Prowadzimy również szkolenia gazowe oraz szkolenia elektryków na uprawnienia elektryczne.
Kursy i szkolenia na uprawnienia cieplne G2 prowadzimy dla następujących miast Częstochowa, Łódź, Opole, Wrocław oraz Kraków.
Kto może zapisać się na kurs na uprawnienia cieplne?
Szkolenie jest przeznaczone do osób pełnoletnich i posługują się językiem polskim w stopniu komunikatywnym. Ponadto warunkiem niezbędnym do podjęcia nauki jest wykształcenie minimum podstawowe. Obcokrajowcy, którzy chcieliby zostać słuchaczami, a nie posługują się jeżykiem polskim w stopniu komunikatywnym zobowiązani są zapewnić na egzamin obecność tłumacza przysięgłego.
Jak wygląda szkolenie na uprawnienia cieplne?
Uczestnicy szkolenia otrzymują na adres e-mila obszerne materiały dydaktyczne oraz link do filmu instruktażowego. Całość kończy się egzaminem przed Energetyczną Komisją Kwalifikacyjną, a tematyka egzaminu jest zawarta w materiałach szkoleniowych.
Czego można się nauczyć podczas kursu na uprawnienia cieplne?
W materiałach dydaktycznych zawarte się przepisy ogólne i wybrane zagadnienia dotyczące ciepłownictwa. Słuchacze poznają obowiązki związane z eksploatacją oraz dozorem urządzeń, instalacji i sieci cieplnych. Ponadto osoby szkolące się poznają zasady organizacji pracy przy urządzeniach ciepłowniczych Gr.2. Podczas kursu uczestnicy uczą się przepisów bhp przy
urządzeniach, instalacjach i sieciach cieplnych oraz ochrony p/poż.
Kiedy należy odnowić uprawnienia cieplne?
Uprawnienia cieplne należy odnawiać co 5 lat. W tym celu należy ponownie zapisać się na kurs i zdać egzamin.
Czy uprawnienia cieplne są uznawane poza granicami Polski?
Na mocy obowiązujących przepisów osoby, które zdobyły kwalifikacje zawodowe na terenie naszego kraju mogą starać się uznanie certyfikacji w krajach Unii Europejskiej, w Szwajcarii, jak i w państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu. Większość zagranicznych przedsiębiorców uznaje polskie uprawnienia zawodowe. Aby zdobyć szczegółowe informacje odnośnie prawodawstwa i regulacji zawodów, zaleca się skorzystanie z doradztwa ośrodka wsparcia, który został wyznaczony na poziomie krajowym.