Skip to content

Kurs operatora suwnicy ratuje życie i pieniądze.

Dlaczego warto szkolić operatorów suwnic? Dlaczego powinno się zadbać o to by operator suwnicy wciąż podnosił swoje umiejętności? To pytania bardzo często zdają się zadawać sobie właściciele firm, w których suwnice wykorzystywane są podczas prac transportowych i magazynowych.

Oczywistym powodem szkolenia operatorów suwnic jest zapobieganie śmierci lub uszkodzeniu ciała operatora i osób, które z nim pracują – np. hakowego, czyli osoby obsługującej hak urządzenia dźwigowego. Bardzo ważne jest również to, że wyszkoleni operatorzy dużo rzadziej uszkadzają ładunek, budynek w którym znajduje się suwnica oraz jego wyposażenie. Szkolenie umożliwia operatorom zmniejszenie ogólnego zagrożenia, ograniczenie złych nawyków oraz błędów związanych z brakiem wiedzy.

Ponieważ mamy do czynienia z ciężkimi ładunkami, które są podnoszone na dużą wysokość, istnieje duże ryzyko spowodowania poważnych obrażeń lub czegoś gorszego. Dlatego każdy operator suwnicy musi być pewny swojej wiedzy i być zaznajomiony z prawidłowymi procedurami i praktykami podnoszenia. Powinien on posiadać wiedzę z zakresu dozoru technicznego, czynności wykonywanych przed rozpoczęciem pracy, obowiązków operatora suwnic w trakcie pracy i po jej zakończeniu.

Odpowiednie szkolenia zapobiegają katastrofie w pracy i niejednokrotnie ratują życie. Poza tym podnoszą wydajność pracowników oraz obniżają koszty pracy, dzięki czemu firma staje się bardziej konkurencyjna względem innych przedsiębiorstw wykorzystujących suwnice w pracach transportowych i magazynowych.

Jeżeli twoja firma szuka instruktora doskonalenia zawodowego, który mógłby przeprowadzić praktyczny kurs na suwnice – składający się z części praktycznej i teoretycznej, kończący się egzaminem państwowym przed komisją UDT – to zachęcamy do kontaktu z naszym ośrodkiem. Więcej informacji znajdziecie na stronie o kursie na suwnice. Na szkolenie mogą się zapisywać również osoby prywatne.

Back To Top