Skip to content

Kto może zapisać się na kurs na wózki widłowe?

Wózek jezdniowy podnośnikowy, częściej zwany wózkiem widłowym to pojazd mechaniczny posiadający napęd mechaniczny. Służy on do przetransportowania ciężkich materiałów, najczęściej umieszczonego na paletach. Wykorzystuje się go zarówno w transporcie bliskim, jak i w pracach magazynowych. To jedna z obowiązkowych maszyn na terenie fabryk, magazynów, portów, a także sklepów wielko powierzchniowych. W związku z powyższym na rynku pracy istnieje potężne zapotrzebowanie na osoby posiadające uprawnienia na obsługę tego rodzaju pojazdów. Sprawdźmy kto może zapisać się na kurs na wózki widłowe?

Jakie warunki musi spełnić osoba, która chciałby pracować jako operator wózka widłowego?

Szkolenie na wózki widłowe to doskonała okazja, by podnieść swoje kwalifikacje i wyróżnić się na rynku pracy. Zdobycie uprawnień otwiera nie tylko nowe ścieżki rozwoju osobistego, ale przede wszystkim może stać się główną kartą przetargową, jeśli chodzi o zdobycie awansu zawodowego.

W kursie może wziąć każda osoba, która ukończyła 18 lat i zdobyła wykształcenia co najmniej podstawowe. Kolejną ważną kwestią jest dobry ogólny stan zdrowia. Ostatnim wymogiem jest brak problemów ze sprawnością psychoruchową.

Kto nie zostanie dopuszczony do udziału w kursie na wózki widłowe?

Przeszkodą, by zapisać się na szkolenie stanowią różnego rodzaju zaburzenia psychiczne oraz choroby umysłowe. Inną przeszkodą są poważne wady słuchu i wzroku, które mogłyby skutecznie utrudniać wykonywanie obowiązków operatora wózka widłowego. Z nauki powinny także zrezygnować osoby borykające się z problemami związanymi z koordynacją ruchową.

Czym warto się kierować przy wyborze szkolenia?

Cena to jedno z istotnych kryteriów podczas podejmowania decyzji zakupowej. Każdy z nas pragnie zaoszczędzić jak najwyższą kwotę pieniędzy, jednak należy podchodzić do tej kwestii ze zdrowym rozsądkiem.

W związku z dużym zainteresowaniem szkoleniami tego rodzaju, ośrodki rywalizują między sobą na płaszczyźnie cenowej. Dorzucają benefity, ogłaszają promocje, proponują zniżkę przy poleceniu… Na wysokość stawki duży wpływ ma wielkość miasta, renoma szkoły czy też konkurencja. Jeżeli koszt szkolenia różni się o 10% czy 20% to może on wynikać z cytowanych wyżej czynników. Wątpliwości mogą się pojawić przy większych różnicach.

Co jest powodem takich odstępstw? Najprawdopodobniej wiąże się to z jakością świadczonych usług w danej placówce lub opłatami, które pojawiają się w trakcie szkolenia. Ostatecznie może się tak zdarzyć, że wybierając najtańszą opcję zapłacimy więcej niż w normalnej sytuacji.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto przeanalizować następujące kwestie:

  1. czy będziemy potrafili pogodzić zajęcia z pracą i domowymi obowiązkami,
  2. które opłaty zostały wliczone w cenę,
  3. ile godzin zostało przeznaczonych na część teoretyczną, a ile na praktyczną naukę,
  4. jaką opinią cieszy się szkoła, w której chcielibyśmy odbyć szkolenie,
  5. które miejsce w rankingu placówek zajmuje ośrodek szkoleniowy jeśli chodzi o zdawalność egzaminu w pierwszym terminie.
Back To Top