Skip to content

5 powodów dla których warto podnosić kwalifikacje

Regularne zapisywanie się na kursy zawodowe i zdobywanie kolejnych uprawnień ma wiele zalet, jedną z największych jest możliwość poszerzenia swoich kwalifikacji. Dziś chcielibyśmy pokazać wam dlaczego powinniście poszerzać swoje kwalifikacje przy pomocy kursów zawodowych i szkoleń.

Powód 1: Większy wybór miejsc pracy.
Z każdymi kolejnymi uprawnieniami zyskujesz dostęp do coraz większej liczby miejsc pracy. Już samo zrobienie kursu na wózki widłowe otwiera przed tobą szerokie możliwości zatrudnienia w branży budowlanej, firmach spedycyjnych, hurtowniach, przedsiębiorstwach produkcyjnych i w wielu innych miejscach. Wraz z kolejnymi uprawnieniami, np. na podestu ruchome, podnośniki koszowe, żurawie wieżowe, liczba miejsc w których możesz starać się o pracę stale się zwiększa.

Powód 2: Większe szanse na dobry zarobek.
Pracodawcy doceniają pracowników doświadczonych, którzy mogą się pochwalić dużą liczbą uprawnień – zwłaszcza tych potrzebnych w danej firmie. Jeżeli masz uprawnienia na prowadzenie kilku maszyn budowlanych, naturalnym jest, że możesz liczyć na większą wypłatę lub podwyżkę, bowiem dla pracodawcy stajesz się niezastąpiony. Poza tym z dużą ilością uprawnień możesz przebierać w ofertach pracy i znaleźć miejsce w którym będą ci płacić najwięcej.

Powód 3: Pokazujesz pracodawcy, że oprócz wiedzy masz również umiejętności.
W dzisiejszych czasach wielu studentów narzeka na to, że pracodawcy poszukują przede wszystkim pracowników z doświadczeniem. A skoro większość firm woli doświadczonych pracowników, to gdzie zdobywać praktykę? Oczywiście możesz to osiągnąć podczas stażu, ale równie dobrze możesz zapisać się na kurs zawodowy. Wszystkie kursy zawodowe składają się z części teoretycznej i praktycznej – dzięki temu prócz wiedzy zyskasz również trochę doświadczenia w pracy na wybranym stanowisku lub maszynie.

Powód 4: Pokazujesz pracodawcy, że jesteś chętny do nauki i podejmowania nowych wyzwań.
Czego prócz doświadczenia szukają pracodawcy? Pracowników którzy są zdolni zrobić wiele dla dobra firmy: są chętni do nauki, podnoszenia kwalifikacji i podejmowania nowych wyzwań. Dzięki temu, że stale podnosisz kwalifikacje, pracodawca zyskuje pewność, że zrobisz wiele w celu rozwoju osobistego i dalszego podążania wybraną ścieżką kariery. Pracodawcy są skorzy finansować kolejne kursy i szkolenia swoich pracowników, jeżeli ci wykorzystają nabytą wiedzę dla dalszego rozwoju firmy.

Powód 5: Stajesz się pracownikiem niezastąpionym.
Osoba która posiada kilka uprawnień, przydatnych dla działalności firmy, staje się dla pracodawcy niezastąpiona. W czasach kiedy bezrobocie oscyluje w granicach kilkunastu procent, stałe miejsce pracy jest na wagę złota. Posiadając dużą ilość uprawnień zyskujesz większą stabilność w życiu zawodowym. Jeżeli pracodawca będzie ciął etaty w firmie, to w pierwszej kolejności zrezygnuje z usług osób niedawno zatrudnionych i posiadających najmniejsze kwalifikacje. Osoby z wysokimi kwalifikacjami są zwalniane na samym końcu.

Chcielibyśmy dowiedzieć się od was dlaczego wy podnosicie kwalifikacje. Zależy wam na stabilnym zatrudnieniu? Dobrych pieniądzach? Rozwoju osobistym? A może zupełnie czymś innym? Dajcie znać w komentarzach.

Back To Top