Kurs na wyciągi towarowe – windy dekarskie

(dojeżdżamy w każde miejsce w Polsce dla min. 4 os.)

Szkolenie w zakresie uzyskania uprawnień na operatora wyciągów towarowych budowlanych tzw. wind dekarskich – uprawnienia UDT – wyciągi towarowe.

 Warunki przyjęcia na kurs:

– ukończony 18 rok życia
– znajomość języka polskiego w stopniu komunikatywnym lub zapewnienie tłumacza przysięgłego;

Kurs na wyciągi towarowe budowlane – windy dekarskie składa się z części teoretycznej i praktycznej i kończy się egzaminem przed komisją egzaminacyjną z Urzędu Dozoru Technicznego.
Wydawane uprawnienia na wyciągi towarowe w formie zaświadczenia kwalifikacyjnego UDT i są ważne 10 lat na terenie całej Polski. Aby przedłużyć ważność zaświadczenia kwalifikacyjnego, należy nie później niż w terminie 3 miesięcy przed utratą ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego złożyć wniosek o przedłużenie ważności uprawnienia w którym oświadczamy, że w ostatnich 5 latach przez przynajmniej 3 lata wykonywaliśmy czynności operatora wózka widłowego. Wniosek o przedłużenie składamy w formie papierowej bądź elektronicznej w jednostce UDT, która wydała nam zaświadczenie kwalifikacyjne..

Zapisz się na kurs dzwoniąc do nas na numer 504 556 709 lub skorzystaj z formularza.

Podczas zajęć na kursie poruszane są następujące zagadnienia:

– przepisy Dozoru Technicznego

– budowa dźwigów budowlanych

– eksploatacja dźwigów

– wyciągi towarowe budowlane

– windy dekarskie

– eksploatacja dźwigów

– zabezpieczenia elektryczne i mechaniczne

– bezpieczeństwo i higiena pracy

– zajęcia praktyczne

Kurs obsługi wyciągów towarowych: wind dekarskich dla grup zorganizowanych prowadzimy szkolenia na terenie całej Polski bezpośrednio u pracodawcy lub na placach budowy. Termin i miejsce szkolenia dostosujemy do państwa potrzeb. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami w zakresie wyznaczania terminu egzaminu przed UDT. Szkolenia prowadzone są przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną z uprawnieniami operatorów i konserwatorów Urzędu Dozoru Technicznego oraz wieloletnim doświadczeniem w zakresie eksploatacji wind dekarskich.

Zajęcia teoretyczne, praktyczne jak i późniejszy egzamin mogą odbywać się w dogodnych dla państwa terminach. Szkolenia prowadzimy również w weekendy. Dla grup zorganizowanych możliwość negocjacji cenowej, sprawdź nasz aktualny cennik szkoleń grupowych. Wszyscy słuchacze na kursach otrzymują bezpłatne materiały szkoleniowe zawierające zbiór kontrolnych pytań egzaminacyjnych UDT wraz z odpowiedziami.

Czym są wyciągi towarowe?

Wyciąg towarowy to rodzaj platformy przesuwanej po maszcie przypominającym w budowie tradycyjną drabinę. Montuje się ją do podwozia i opuszcza na strop budynku. Wykorzystuje się go do przenoszenia materiałów budowlanych na wyższe kondygnacje. Wszystkie wyciągi towarowe podlegają Urzędowi Dozoru Technicznego. W przypadku urządzeń o udźwigu nie większym niż 250 kg służących do transportu osób stosuje się dozór uproszczony.

Wyciągi towarowe usprawniają prace budowlane i poprawiają ich efektywność. Dzięki temu stały się one niezwykle popularne w branży budowlanej. Uniwersalna budowa urządzenia umożliwia wykonywanie specjalistycznych robót. Modułowa konstrukcja podnosi komfort pracy, gwarantując dopasowanie zestawu do zakresu prowadzonych działań. Wyciąg towarowy nazywany jest również drabiną dachową, wciągarką pochyłą czy windą dekarską.

Z czego zbudowany jest wyciąg towarowy?

W skład budowy wyciągu wchodzą następujące elementy:

  • wciągarka linowa z napędem elektrycznym,
  • segmenty drabinowe,
  • platforma transportowa,
  • podpora teleskopowa,
  • załamania szyn.

Co to jest wyciąg budowlany?

Wyciągi budowlane to bardzo popularne urządzenia w branży budowlanej. Wśród nich znajdują się wyciągi napędzane za pomocą silnika elektrycznego i spalinowego. Wyciągi do rusztowań idealnie sprawdzają się podczas budowy i renowacji dachu. Dzięki złożonej konstrukcji można je dopasować do każdego załamania. Nowoczesne windy dekarskie różnią się od siebie udźwigiem, jak i wartością wysuwu drabiny. Winda dekarska to pochyły wyciąg o napędzie linowym, który ułatwia transport narzędzi i materiałów budowlanych.

Wyciąg budowlany charakteryzuje się dużym udźwigiem. Można nim przetransportować np. cegły lun elementy pokrycia dachowego. Urządzenia tego typu są wykorzystywane nie tylko podczas stawiania budynków, ale również w trakcie budowy terminali i masztów.

Specjalistyczne zastosowanie wyciągów towarów

Niektóre wyciągi towarowe są wykorzystywane od transportowania masywnych ładunków z piwnicy na parter. Takie rozwiązania można często spotkać w magazynach, aptekach czy w branży gastronomicznej.

Innym przykładem zastosowania wyciągów towarowych jest przenoszenie ładunku z poziomu gruntu bezpośrednio na kondygnację budynku, np. do mieszkania. Z tego sposobu korzystają niektóre firmy pomagające w przeprowadzkach.

Z wyciągów towarowych korzystają także pracownicy zajmujący się montażem systemów fotowoltaicznych. Dzięki temu transport delikatnych materiałów stał się bezpieczniejszy.

Kto może wziąć udział w kursie obsługi wyciągów towarowych?

Szkolenie jest przeznaczone dla osób pełnoletnich, które zdobyły wykształcenie minimum podstawowe i cieszą się ogólnym dobrym stanem zdrowia. Ponadto słuchacze muszą posługiwać się językiem polskim w stopniu bardzo dobrym, a obcokrajowcy powinni dołączyć do dokumentacji zaświadczenie podpisane przez tłumacza przysięgłego.

Jak wygląda kurs obsługi wind dekarskich?

Szkolenie jest prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną złożoną  z praktyków w branży. Instruktorzy prowadzą wykłady oraz zajęcia praktyczne w oparciu o program nauczania przeznaczony dla tej klasyfikacji zawodowej. Całość kończy się egzaminem przed komisją składającą się z członków Urzędu Dozoru Technicznego (UDT).

Czego można się nauczyć podczas szkolenia?

Podczas kursu instruktorzy omawiają zagadnienia związane z przepisami Dozoru Technicznego i zasadami BHP. Ponadto słuchacze nabywają wiedzę związaną z budową i eksploatacją dźwigów budowlanych. Kursanci poznają wyciągi towarowe budowlane, windy dekarskie oraz rodzaje zabezpieczeń elektrycznych i mechanicznych. Po zakończeniu wykładów, uczestnicy szkolenia biorą czynny udział w zajęciach praktycznych.

Ile kosztuje kurs obsługi wyciągów towarowych?

Cena kursu na operatora wyciągów towarowych jest uzależniona od ilości osób deklarujących chęć uczestnictwa w szkoleniu. Im więcej słuchaczy, tym niższy koszt.

Czy uprawnienia operatora wyciągów towarowych tracą ważność?

Osoby, które uzyskały pozytywny wynik na egzaminie zdobywają uprawnienia zawodowe na 10 lat. Aby przedłużyć ważność kwalifikacji, należy złożyć zaświadczenie do UDT, który wydał zaświadczenie najpóźniej 3 miesiące przed datą wskazaną na dokumencie. Dodatkowo konieczne jest złożenie oświadczenia, w którym deklaruje się, że ostatnich 5 latach, przez minimum 3 lata pracowano na stanowisku operatora wyciągów towarowych.

Działamy na terenie całego kraju, szkolenia już przeprowadzaliśmy w takich miastach jak: Wieluń, Częstochowa, Łódź, Opole, Bełchatów, Kraków, Katowice, Śląsk, Wrocław, Poznań, Warszawa.

uprawnienia gazowe warszawa kurs na nalewaki warszawa kurs montażu klimatyzacji kurs na operatora dzwigu cena agregaty prądotwórcze rzeszów kursy na podesty ruchome szkolenia elektryczne piece gazowe gdańsk kurs zakładania klimatyzacji żuraw wieżowy uprawnienia
[Głosów: 0   Average: 0/5]