O efektywnym spędzaniu wakacji przez studentów

Do 1 października i rozpoczęcia studiów pozostało trochę ponad 1,5 miesiąca, dlatego warto się zastanowić nad tym, jak wykorzystać pozostały czas wolny. Wakacje nad morzem lub w górach? Kemping? Imprezy? A może praca i rozwój kariery? Dziś chcielibyśmy zając się tym ostatnim i pokazać wszystkim studentom jak można efektywnie spędzić wakacje, by po zakończeniu studiów dopisać do swojego CV kolejne pozycje. Oto co studenci z głową na karku mogą robić w wakacje:

1. Staż.
Biorąc pod uwagę czas którym dysponujesz, wakacje to dobry moment na poszukiwanie stażu w branży w której studiujesz lub masz zamiar studiować. Na początek możesz poszukiwać praktyk w Internecie. Znajdź firmy z branży, które mogą prowadzić rekrutację, a następnie wyślij tam swoje CV. Ważne jest aby aktywnie się w to zaangażować, bowiem tylko tak zwiększysz swoje szanse. Do aktywnych poszukiwań stażu nie można zaliczyć wysłania kilku CV miesięcznie. O aktywnym poszukiwaniu stażu możemy mówić wtedy, gdy składasz nawet kilka CV dziennie.

2. Wolontariat.
Skoro masz dostatecznie dużo czasu, możesz zaangażować się w wolontariat. Po pierwsze, robisz coś pożytecznego dla społeczeństwa. Po drugie , rozwijasz swoje umiejętności kontaktu z innymi ludźmi i pracy w grupie. Po trzecie, zdobywasz doświadczenie którym będziesz się mógł pochwalić w CV. Jeżeli dodatkowo będziesz mieć okazję do kierowania zespołem lub będziesz sprawował inną ważną funkcję, twój przyszły pracodawca na pewno przychylniej na ciebie spojrzy.

3. Pomoc lokalnemu rzemieślnikowi.
Chciałbyś nabyć trochę doświadczenia, poznać nowych ludzi oraz zyskać kilka umiejętności, które mogą ci być przydatne w życiu codziennym? W takim razie możesz rozejrzeć się w okolicy i zaoferować darmową pomoc lokalnemu rzemieślnikowi: stolarzowi, zegarmistrzowi, ślusarzowi, krawcowej, szewcowi, mechanikowi itd. Nie dość, że nauczysz się czegoś co przyda ci się w życiu, to dodatkowo posłuchasz ciekawych historii z przeszłości – zwłaszcza jeżeli wybrany rzemieślnik ma już ponad 50-60 lat na karku.

4. Kursy zawodowe i szkolenia.
Jeżeli masz już określoną ścieżkę kariery, możesz już teraz rozpocząć regularne zapisy na kursy zawodowe i szkolenia – zarówno te prowadzone stacjonarnie, jak i przez Internet. Niedawno serwis Gazeta Prawna donosił, że młodzi ludzie tracą nadzieję na zrobienie wielkiej kariery głównie podczas studiów. Aby uniknąć utraty wiary w siebie i własne możliwości zachęcamy do regularnego udziału w kursach zawodowych i szkoleniach, które zwiększą szansę na znalezienie pracy zaraz po skończeniu studiów. Dzięki kursom zawodowym będziesz się wykazywał dużo większym doświadczeniem niż pozostali kandydaci.

Jest jeszcze kilka sposobów na efektywne spędzenie wakacji przez studentów, dlatego zachęcamy was do wpisania ich w komentarze. Napiszcie co pożytecznego Wy robicie w wakacje.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]