Kurs obsługi i konserwacji podajników, przenośników taśmowych podwieszanych

(dojeżdżamy w każde miejsce w Polsce dla min. 6 os.)

Szkolenie w zakresie uzyskania uprawnień TDT na operatora i konserwatora podajników lub przenośników taśmowych podwieszanych.

Warunki przyjęcia na kurs:

– ukończony 18 rok życia
– znajomość języka polskiego w stopniu komunikatywnym lub zapewnienie tłumacza przysięgłego;

Kurs obsługi lub konserwacji podajników oraz przenośników taśmowych podwieszanych składa się z części teoretycznej i praktycznej i kończy się egzaminem przed komisją egzaminacyjną Transportowego Dozoru Technicznego. Wydawane uprawnienia na podajniki i przenośniki taśmowe podwieszane w formie zaświadczenia kwalifikacyjnego TDT są ważne na terenie całej Polski przez okres 10 lat w przypadku uprawnień do obsługi i konserwacji. Aby przedłużyć ważność zaświadczenia kwalifikacyjnego, należy nie później niż w terminie 3 miesięcy przed utratą ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego złożyć wniosek o przedłużenie ważności uprawnienia w którym oświadczamy, że w ostatnich 5 latach przez przynajmniej 3 lata wykonywaliśmy czynności operatora podajników lub podajników taśmowych podwieszanych. Wniosek o przedłużenie składamy w formie papierowej bądź elektronicznej w jednostce TDT, która wydała nam zaświadczenie kwalifikacyjne.

Zapisz się na kurs dzwoniąc do nas na numer 504 556 709 lub skorzystaj z formularza.

Podczas zajęć na kursie obsługi i konserwacji podajników i przenośników poruszane są następujące zagadnienia:

– przepisy Dozoru Technicznego

– budowa podajników, przenośników taśmowych podwieszanych

– eksploatacja podajników i przenośników

– typy podajników i przenośników

– zabezpieczenia elektryczne i mechaniczne, konserwacja

– bhp, p/poż, zajęcia praktyczne

Kurs obsługi i konserwacji podajników i przenośników dla grup zorganizowanych prowadzimy szkolenia na terenie całej Polski bezpośrednio u pracodawcy. Termin i miejsce szkolenia dostosujemy do państwa potrzeb. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami w zakresie wyznaczania terminu egzaminu przed TDT. Szkolenia prowadzone są przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną z uprawnieniami operatorów i konserwatorów Transportowego Dozoru Technicznego oraz wieloletnim doświadczeniem w zakresie eksploatacji tych urządzeń.

Przenośnik taśmowy to urządzenie, które w sposób ciągły transportuje sypkie lub drobne materiały. W niektórych przypadkach służy do transportu ludzi w pozycji klęczącej. Często używa się go na placach budowy, w magazynach, zakładach przemysłowych czy też w kopalniach. Większość maszyn tego rodzaju jest napędzana silnikiem elektrycznym. Przenośnik taśmowy jest zbudowany z:

  • zespołu napędowego,
  • obudowy,
  • układów załadunkowych i wyładunkowych,
  • zespołu napinającego oraz kierującego.

Urządzenia dzielą się na jedno i dwukierunkowe. To świetna alternatywa dla transportu kołowego.

Maszyny wykorzystywane w transporcie wewnętrznym, mogą przenosić ładunek na różnych płaszczyznach: w poziomie, pionie, a także pod kątem. Dzielą się na przenośniki cięgnowe i bezcięgnowe. Pierwsze z nich przemieszczają materiały za pomocą taśmy lub łańcucha. Z kolei drugie wykorzystują bieżnię wałkową lub wał śrubowy.

Kto może wziąć udział w kursie obsługi i konserwacji podajników przenośnikowych taśmowych podwieszanych?

Kurs zawodowy jest skierowany do osób dorosłych, które spełniają poniższe wymagania:

  • legitymują się wykształceniem co najmniej podstawowym,
  • cieszą się ogólnym dobrym stanem zdrowia,
  • znają język polskim w stopniu bardzo dobrym.

W przypadku obcokrajowców wymagane jest poświadczenie podpisane przez tłumacza przysięgłego.

Jak wygląda szkolenie z obsługi i konserwacji podajników przenośnikowych taśmowych podwieszanych?

Kurs składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Zarówno wykłady, jak i zajęcia warsztatowe są prowadzone przez doświadczonych instruktorów z branży, którzy zdobyli bogate doświadczenie zawodowe. Nasza kadra dydaktyczna dokłada wszelkich starań, by słuchacze poznali nie tylko teoretyczne zagadnienia, ale przede wszystkim potrafili wykorzystać wiedzę w życiu zawodowym. Całość kończy się egzaminem przed komisją złożoną z członków Transportu Dozoru Technicznego (TDT).

Czego można się nauczyć w trakcie szkolenia z obsługi i konserwacji podajników przenośnikowych taśmowych podwieszanych?

Podczas wykładów kursanci  zaznajamiają się z przepisami TDT, bhp i p.poż.. Ponadto poznają budowę podajników przenośnikowych taśmowych podwieszanych. Instruktorzy omawiają także zagadnienia związane z eksploatacją podajników i przenośników, zabezpieczeniami elektrycznymi i mechanicznymi oraz konserwacją, a także prezentują typy podajników i przenośników.

Czy uprawnienia na obsługę i konserwację podajników przenośnikowych taśmowych podwieszanych są wydawane bezterminowo?

Urząd Transportu Dozoru Technicznego wydaje zaświadczenie kwalifikacyjne na okres 10 lat. Zdobyte uprawnienia można przedłużyć. W tym celu należy złożyć stosowny wniosek nie później niż 3 miesiące przed końcem ważności pozwolenia na wykonywanie zawodu operatora i konserwatora podajników. Ponadto konieczne jest przedłożenie oświadczenia, w którym deklaruje się, że w ciągu ostatnich 5 lat przynajmniej 3 lata pracowano na stanowisku związanym z podajnikami przenośnikowymi.

Ile kosztuje szkolenie na operatora i konserwatora podajników taśmowych?

Cena kursu jest uzależniona od ilości uczestników. Najdroższe są szkolenia indywidualne i dwuosobowe, natomiast najtańsze to te, prowadzone dla grupy powyżej 12 słuchaczy.

Działamy na terenie całego kraju, szkolenia już przeprowadzaliśmy w takich miastach jak: Wieluń, Częstochowa, Łódź, Opole, Bełchatów, Kraków, Katowice, Śląsk, Wrocław, Poznań, Warszawa.

uprawnienia sep hakowy kurs cena kurs na żurawie kurs hydraulika katowice jak zdobyć uprawnienia na montaż instalacji gazowych uprawnienia na dźwig samojezdny kursy klimatyzacji kurs hakowego kurs na dzwigi uprawnienia tdt
[Głosów: 0   Average: 0/5]