5 filmów, które warto zobaczyć kiedy szukasz pracy

Szukasz inspiracji i sposobu na poprawę humoru podczas poszukiwania pracy? Tak się składa, że branża filmowa stworzyła wiele ciekawych filmów, których bohaterowie poszukiwali pracy, próbowali zmienić pracę lub robili karierę w nowym miejscu. Poniżej znajdziecie tytuły kilku filmów, które warto zobaczyć kiedy szuka się pracy. Tytuły innych filmów możecie zgłaszać w komentarzach.

1. Stażyści / The Internship (2013).
„Stażyści” to amerykańska komedia opowiadająca o dwójce kumpli po czterdziestce, którzy po utracie pracy sprzedawców zegarków, postanawiają odnaleźć się w nowej rzeczywistości i zapisać się na staż w firmie Google. Wkrótce okazuje się, że 40-latkowie są najstarsi w swojej grupie, a nieznajomość najnowszej technologii wcale im nie pomaga.

2. Diabeł ubiera się u Prady / The Devil Wears Prada (2006).
Być może masz stanowisko, którego zazdroszczą ci wszyscy znajomi, jednak tak naprawdę czujesz, że twoja praca nie jest tym czego zawsze chciałeś. Jeżeli TAK, to bardzo prawdopodobne, że czujesz się podobnie do bohaterki filmu „Diabeł ubiera się u Prady”, która mimo odniesienia sukcesu zawodowego straciła kontakt z przyjaciółmi, rodziną a nawet chłopakiem.

3. Życie biurowe / Office Space (1999).
„Życie biurowe” to amerykańska komedia z 1999 roku opowiadająca o życiu biurowym kilku kolegów, pracujących w typowej softwarowej firmie lat 90. Kiedy dwaj przyjaciele głównego bohatera tracą pracę, panowie wspólnie decydują się wprowadzić do systemu firmy wirusa komputerowego, który wypełni ich konta bankowe gotówką.

4. Szefowie wrogowie / Horrible Bosses (2011).
Są szefowie, którzy przyprawiają swoich pracowników o dreszcze i odbierają chęć do życia. Takich szefów mają trzej bohaterowie filmu „Szefowie wrogowie” – amerykańskiej komedii z 2011 roku. Panowie nie mogą sobie pozwolić na utratę pracy, więc decydują, że raz na zawsze pozbędą się swoich nieznośnych szefów. Niestety nikt z nich nie jest zimnokrwistym przestępcą, co rodzi masę śmiesznych sytuacji.

5. Goło i wesoło / The Full Monty (1997).
Jak się odnaleźć w nowej sytuacji, kiedy traci się pracę w której spędziło się najlepsze lata swojego życia? Na to pytanie odpowiadają bohaterowie filmu „Goło i wesoło”, którzy po utracie pracy w stalowni decydują się założyć zespół chippendalesów. Jako, że młodość mają już za sobą, postanawiają zdobyć publiczność rozbierając się do naga. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun tej zabawnej komedii.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]